Tudi travnik ima svoj ekosistem. Če ga redno oskrbujemo s ključnimi hranili, bo kar vabil, da se po njemu sprehajamo, igramo in tudi drugače uživamo. Tako se lahko družimo s prijatelji in družino na naravni in udobni površini, ki je lahko izredna izkušnja.
Gnojenje trave zagotovi, da ima njen ekosistem dovolj hranil, da se uspešno razvija. To pomeni, da bo naš travnik:
- Imel večjo odpornost na vročino
- Lažje prenesel škodo, ki jo dela plevel in tudi hitreje okreval
- Se hitreje obnovil od škode, ki jo povzroča hoja
- Imel več zaloge hranil za primer suše
Kazalo:
Z gnojenjem začnimo zgodaj
Najboljši čas za gnojenje trave je spomladi. Takrat je zemlja primerno ogreta na približno 10-15 stopinj, kar je idealno za pričetek rasti.
Pomembno je, da se zavedamo pomen oznak, ki so napisana na naši embalaži gnojila. Opazili bomo, da vsebujejo tri izredno pomembne snovi, ki jih trava potrebuje.
Poskrbimo, da gnojimo in zalivamo usklajeno
Gnojenje trave zahteva tudi primerno količino vode. Pri tem bodimo previdni, da ne zalivamo preveč, saj bomo posledično tudi potrebovali več gnojila. Dejstvo je, da hitreje, kot trava raste, več gnojila bomo potrebovali. Potopno črpalko moramo tako primerno nastaviti, da zaliva travo na vsake 3-6 tednov. Odvisno je od vrste trave, klime ter zdravja travnika, koliko vsega potrebuje.
Izredno kvalitetna gnojila, potopne črpalke in mnogo druge opreme lahko najdemo na spletni strani www.ab-doo.si. Vedno pa lahko kontaktiramo strokovnjake na omenjeni strani, če potrebujemo pomoč z nakupom.
Če bomo za vse poskrbeli, bo naš travnike izredno svetel, prijeten za hojo ter bo postal idealen kraj za sproščanje in druženje.
Da bo pridelek zares dober je potrebno poskrbeti za primerno zalivanje. Uporaba cevi za zalivanje je bistvenega pomena, če želimo, da bodo trate ostale zelene in zdrave, cvetlice cvetoče in košate, vrtnine pa sočne in neizsušene. Preberi več …