Skoraj nemogoče je, da si predstavljamo življenje brez moderne informacijske tehnologije. Že dolgo časa velja osebni računalnik kot nepogrešljiva naprava za zabavo, delo, učenje in mnoge druge aktivnosti. Večino osebnih in poslovnih uporabnikov si lasti več kot eno računalniško napravo. Temu je tako, saj so prenosniki postali izredno priljubljeni za raznovrstna opravila. Klasični namizni sistemi pa še vedno veljajo kot glavna izbira za igranje iger, težje 3D računske operacije in druge zahtevne naloge. To so samo nekateri razlogi, zakaj si je težko izbrati najboljši računalnik in ali je sploh smiselno si lastiti več kot enega. V tem članku bomo poizkušali odgovoriti na to vprašanje kot tudi izpostaviti številne prednosti različnih konfiguracij strojne opreme.
Kazalo:
Osebni računalnik za delo ali igranje iger
Praktično vsak novejši računalnik nizkega cenovnega razreda je sposoben poganjati osnovne programe. Operacijski sistem Windows 10, 11 in prihajajoča 12-ka delujejo zelo učinkovito na novejših Intel in AMD procesorjih. Za večino uporabnikov je dovolj, če ima osebni računalnik 8 GB pomnilnika in 4-jedrni procesor. To je odlična osnova za uporabo pisarniških orodij, gledanje videov na spletu, uporabo digitalnih socialnih omrežij in mnogo več.
Zgodba pa je drugačna, če želimo igrati najnovejše igre ali uporabljati napredne programe, ki potrebujejo močne grafične kartice in procesorje. Za omenjene in druge naloge je idealno, če imamo osebni računalnik gamerske izvedbe z 16GB ali celo 32GB delovnega pomnilnika doma. Za osnovna pisarniška opravila pa uporabljamo prenosnik, ki je dovolj zmogljiv za vsakodnevna opravila.
Namizni računalnik za zahtevne uporabnika
Zadnja leta so zelo popularne najnovejše 3D računalniške igre.
Zato ima vedno več ljudi neke vrste gamerski namizni računalnik, ki lahko poganja bolj zahtevne aplikacije.